Ministarstvo državne imovine darovalo zemljište Općini Konavle za izgradnju reciklažnog dvorišta

Ministarstvo državne imovine donijelo je Odluku o darovanju nekretnine u k.o. Popovići Općini Konavle za potrebe izgradnje reciklažnog dvorišta.
Riječ je o livadi površine 2080 metara četvornih vrijednosti 162 tisuće kuna, a Općina Konavle se odlukom obvezuje nekretninu privesti namjeni u roku od pet godina.
Načelnik Općine Konavle Božo Lasić istaknuo je kako će reciklažno dvorište profunkcionirati daleko prije navedenog roka.
”Ovo je jedan veliki korak za Konavle i sad tražimo financiranje od resornog Ministarstva za reciklažno dvorište. To je nekih pet milijuna kuna koje ćemo sigurno dobiti. Realizacijsom tog projekta konačno će se stvoriti uvjeti da otpad ne bude smeće nego sirovina, a očekujemo da bi sve moglo biti gotovo do početka iduće sezone”, rekao je načelnik Lasić.