Načelnik Lasić povodom obilježavanja početka agresije na Dubrovnik: Sloboda je došla jer smo obranili svoje domove, jer se nismo predali

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić prisjetio se jednog od najtežih dana u novijoj dubrovačkoj i konavoskoj povijesti. Naime, na današnji dan počeo je napad na Dubrovnik i okolicu.

”Na današnji dan 1991. godine s mora, kopna i iz zraka počeo je napad agresora na Dubrovnik i okolicu. Iako je napad na Konavle u Domovinskom ratu počeo još i ranije 1. listopada obilježen je kao prvi korak u barbarskim napadima i opsadi koja je trajala mjesecima. Mi danas uživamo slobodu koja nije došla sama od sebe. Došla je usprkos svim izgledima, popločana životima braniteljima, poginulih civila, spaljenih Konavala. Došla je zbog toga što smo obnovili svoje domove, jer se nismo predali, jer smo pokazali svima tko su Konavljani. Ne mogu se ne spomenuti svih naših vitezova, naših branitelja. Njima dugujemo život koji danas imamo. To im nećemo nikada zaboraviti”.