U Čilipima održano multimedijalno predavanje “Polarni san” – Prva hrvatska ekspedicija na Južni pol

U organizaciji Općine Konavle i Muzeja i galerija Konavala u utorak navečer je u Domu kulture u Čilipima održano multimedijalno predavanje “Polarni san” – Prva hrvatska ekspedicija na Južni pol.

Predavanje je održao Davor Rostuhar, prvi Hrvat koji je pješice stigao od ruba Antartike do Južnog pola, a zainteresiranim u Domu kulture prepričavao je doživljaje tijekom 47 dana koliko mu je trebalo da pređe 1163 kilometara dug put. U drugom dijelu predavanja prikazan je dokumentarni film kojim je prikazana Rostuharova avantura. Koliko su ovaj pothvat i prezentacija dojmili prisutne najbolje pokazuje broj pitanja koje su imali za hrvatskog avanturista, kao i broj prodanih knjiga koje je Rostuhar za svakoga rado potpisao.