Načelnik Lasić uputio čestitku povodom Svjetskog dana učitelja

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić uputio je čestitku svim prosvjetnim radnicima povodom Svjetskog dana učitelja.

”Dragi učitelji, profesori, svi prosvjetni djelatnici,

U svoje osobno ime i ime cijele Općine Konavle želim vam sretnan Svjetski dan učitelja. Iako je to priča koju pjevaju i ptice na grani, ne može se dovoljno naglasiti uloga koju učitelji imaju u svakom društvu, pa tako i onom hrvatskom, konavoskom. Oblikovanje mladih generacija u ljude koji će poslije iznjedriti u stupove naše nacije jedna je od najodgovornijih zadaća koju pojedinac može imati.

Na osobnoj razini želim izraziti istodobno žaljenje, ali i optimizam zbog stanja u kojem se nalazi cavtatska osnovna škola. Iako joj Općina nije osnivač, već davno se aktivno uključila u rješavanje te problematike i više sam nego uvjeren da ćemo uskoro graditi novu, modernu zgradu škole na Rajkovom dolu. Dotad marljivo i temeljito radimo kako bi riješili sve preduvjete za to i stoga sam posebno zahvalan svima vama, koji u ponekad veoma izazovnim uvjetima, obavljate svoj posao s ljubavlju, profesionalnošću i brigom”.