Načelnik Lasić uputio čestitku povodom Dana neovisnosti Republike Hrvatske

Hrvatska u ponedjeljak slavi Dan neovisnosti s uspomenom na 8. listopada 1991. godine kada je Sabor Republike Hrvatske jednoglasno odlučio raskinuti sve državnopravne veze sa SFRJ. Načelnik Općine Konavle Božo Lasić ovom prilikom uputio je čestitku svim Konavokama i Konavljanima.

”Prošlo je 27 godina od povijesne sjednice na kojoj smo odlučili biti slobodni. Tih dana Hrvatska i Konavle već su bile pod agresijom, trpjele su najteže dane u svojoj povijesti. Odlučili smo se za slobodu, slobodu koju smo mogli dobiti jedino najvećom žrtvom – životima sinova i kćeri. Na pobijedili smo. Izdignuli smo se iz pepela. Nakon ratnih razaranja, Konavle su bile među najbrže obnovljenim područjima u Hrvatskoj. To je postignuto samo i jedno zahvaljujući Konavljanima koji su odbili ostati u tuđini, koji svoj dom vole više od ičega na svijetu. Kako tada tako i danas ta ljubav živi”, rekao je Lasić.