OPĆINSKO VIJEĆE Jednoglasno usvojeno prijateljstvo s Watsonvilleom, u Pridvorju će biti osnovan jedini u Hrvatskoj Muzej iseljenika

Na 9. Sjednici konavoskog Općinskog vijeća jednoglasno je usvojena i Odluka o uspostavi prijateljstva i suradnje između grada Watsonville (SAD) i Općine Konavle. Riječ je o gradu u SAD-u u koji je emigriralo jako puno Konavljana, a kako je istaknuto u raspravi u jednoj trenutku, čak 20 posto stanoovnika činili su upravo Konavljani.
Vlaho Mujo predložio je da se nekad u budućnosti napravi svojevrstan Registar konavoskih iseljenika, a u sklopu rasprave o točki načelnik Božo Lasić najavio je osnivanje Muzeja iseljenika u Pridvorju kroz godinu do dvije dana.
”To će biti jedini takav Muzej u Hrvatskoj, a tu ideju je podržao i državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske Zvonko Milas”, rekao je načelnik Lasić.