DAN OPĆINE KONAVLE 2018. Stručnjaci predstavili mjere demografske obnove na Konavoskoj razvojnoj konferenciji

U sklopu programa proslave Dana općine Konavle 2018. U Samostanu sv. Vlaha u Pridvorju održala se konavoska razvojna konferencija na temu “Demografske perskeptive Konavala”.
Konferencija je započela stručnim okruglim stolom na kojem su, ispred Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku sudjelovali pomoćnik ministrice Ivica Bošnjak, te dr. sc. Domagoj Novosel i dr. sc. Mislav Rubić, a iz Općine Konavle načelnik Božo Lasić, koordinator konferencije Vlaho Mujo, zamjenik načelnika Ivo Radonić, pročelnici Perica Pušić i Mario Curić, članovi stručnog tima konferencije kojeg vodi prof. Toni Prusina te ravnatelji škola i vrtića na području Općine Konavle.

Drugi dio konferencije bio je u 15 sati u Samostan sv. Vlaha u Pridvorju, a u radu su sudjelovali svi zainteresirani Konavljani koji su se mogli upoznati s podacima o kretanju broja stanovnika Konavala te demografskim mjerama Općine Konavle i Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.