Potpisan ugovor o izgradnji sustava odvodnje u Moluntu vrijedan više od 15 milijuna kuna

Ugovor vrijedan više od 15 milijuna kuna (s PDV-om) o izgradnji sustava odvodnje u Moluntu u Konavlima potpisali su u nedjelju popodne u Čilipima generalni direktor Hrvatskih voda Zoran Đuroković i direktor Konavoskog komunalnog društva Marko Glavić.
Generalni direktor Hrvatskih voda Zoran Đuroković istaknuo je kako su ulaganja Hrvatskih voda u Konavlima, uz lani potpisani ugovor o sufinanciranju izgradnje kanalizacije na Grudi, ukupno vrijedna oko 30 milijuna kuna.
Načelnik Općine Konavle Božo Lasić izjavio je kako se Molunat više ne može turistički razvijati bez dobre kanalizacije i ostale infrastrukture.
Direktor Konavoskog komunalnog društva Marko Glavić rekao je kako će se u Moluntu graditi preko 4,5 kilometara vodovoda s hidrantskom mrežom, a paralelno i sustav kolektora za prikupljanje otpadnih voda.
“Imali smo ovog ljeta problem u Moluntu s onečišćenjem mora zbog fekalija i nadam se da ćemo s ovim projektom to riješiti”, izjavio je Glavić.