Načelnik Lasić povodom 19. godišnjice smrti dr. Franja Tuđmana: Konavle danas žive njegovu viziju

U povodu 19. godišnjice smrti prvog hrvatskog predsjednika dr. Franja Tuđmana načelnik Općine Konavle Božo Lasić prisjetio se jednog od najvećih hrvatskih sinova.

”Na današnji dan prije 19 godina umro je dr. Franjo Tuđman, prvi hrvatski predsjednik i čovjek koji je vodio Hrvatsku u najtežem razdoblju u njezinoj povijesti. Njegova vizija demokratske države u kojoj je volja naroda jedini standard po kojem se može upravljati jednom zemljom naslijeđe je koje mi živimo danas. U tim kriznim vremenima hrvatski narod trebao je stati iza nekoga i on je bio upravo ta osoba. Bio je otac Domovine kojeg smo trebali, vođa kojem smo vjerovali i čovjek čije ime zlatnim slovima piše u hrvatskoj povijesti. U Cavtatu središnji trg nosi njegovo ime, no puno važnije od toga je da Konavle danas žive njegovu viziju. Kako nas nije napustio u ratu i poraću tako ni mi njega nismo danas. Svaki uspjeh ove općine dokaz je kako je njegovo viđenje Republike Hrvatske bilo ispravno. Počivaj u miru Božjem”.