”Božić u Bukovca”

U nedjelju, 23. prosinca 2018. godine u 18.00 sati u Kući Bukovac u Cavtatu održao se program za djecu “Božić u Bukovca”.

Polaznici božićnih glazbenih radionica u Kući Bukovac pod vodstvom Josipe Vragolov zaželjeli su posjetiteljima sretne blagdane uz Cavtajsku kolendu, oživljenu nakon 50 godina. Izveli su i tradicionalnu božićnu pjesmu U se vrijeme godišta uz pratnju keramičkih zviždaljki u obliku ptičice, kao što je to nekad bio običaj u Cavtatu. Plesni studio Lazareti, s voditeljicom Petrom Japunčić, svoju je božićnu čestitku izveo pokretima modernog baleta i jazz dancea kroz “Ples anđela”. Posjetitelji su potom, uz malog pripovjedača Karla Ćuma, mogli pogledati kratki animirani film o djetinjstvu Vlaha Bukovca, nastao na likovnim radionicama u Kući Bukovac koje se kontinuirano održavaju pod vodstvom Petre Kralj Fox.
Veselo blagdansko druženje nastavilo se uz prigodno kušanje slatkih božićnih delicija.