Općina Konavle i ove godine dobila najviše ocjene za transparentnost proračuna

Općina Konavle, već dugi niz godina, pa tako i ove godine dobila je najviše ocjene za transparentnost prema istraživanju Instituta za javne financije.
Otvorenost je mjerena brojem objavljenih proračunskih dokumenata na službenim internetskim stranicama lokalnih jedinica, a to su u ovom ciklusu godišnje izvršenje proračuna za 2017., polugodišnje izvršenje proračuna za 2018., prijedlog proračuna za 2019., izglasani proračun za 2019. te proračunski vodič za građane za 2019. Svaka kategorija se boduje ocjenama od 0 do 5, a Općina Konavle je ostvarila maksimalan broj bodova, te je dobila i službeno priznanje za transparentnost općinskog proračuna.
”Dugi niz godina radimo transparentno i od toga nema odstupanja. Postigli smo jedan standard koji služi na čast svim zaposlenicima Općine”, rekao je načelnik Općine Konavle Božo Lasić.