U srijedu dodjela potvrda i zahvalnica malim veziljama konavoskog veza

U srijedu, 14.8. u 19:00 sati održat će se dodjela potvrda i zahvalnica malim veziljama i njihovim voditeljicama kroz program održavanja Umijeća izrade konavoskog veza. Program je započeo 2016. godine nakon što je konavoski vez dobio status kulturnog dobra. Nositelj programa je Ogranak Matice hrvatske u Konavlima u suradnji sa ostalim nositeljima zaštite. Osim edukacije voditelja kroz program su organizirane radionice konavoskog veza u obje konavoske matične škole kao i u nekim područnim školama, u Matici hrvatskoj na Grudi te u Zavičajnom muzeju Konavala.
Matica hrvatska u suradnji s Muzejima i galerijama Konavala svake godine organizira završnu priredbu na kojoj se vrijednim veziljama i njihovim voditeljicama uruče potvrde i prigodni pokloni. Večer će se nastaviti uz dj Zlaja, a nakon toga svi u Ljutu na koncert Crvene jabuke za Ninu!
Hvala svima koji održavate umijeće izrade konavoskog veza živim.