NAJAVA: Izložba Dubrovačke udruge likovnih umjetnika: ”Crveno obojeno crvenim”

U atriju samostana sv. Vlaha u Pridvorju, 01. rujna 2019. (nedjelja) u 11:00 otvara se izložba Dubrovačke udruge likovnih umjetnika “Crveno obojeno crvenim”. Na izložbi se predstavlja 15 autora s 23 rada. Izložba će biti otvorena od 01. – 20. rujna 2019.

Dubrovačka udruga likovnih umjetnika djeluje 40 godina. Danas broji 26 aktivnih članova. Od 2000. godine je članica Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Dubrovačko-neretvanske županije. Uz godišnje izložbe svojih članova Udruga se posebno istakla u organizaciji županijskih izložbi te likovnih kolonija na kojima osim članova Udruge sudjeluju likovni umjetnici iz čitave Hrvatske i inozemstva. Od 2007. DULU sudjeluje na Susretima neprofesionalnih likovnih stvaratelja, koje organizira HRVATSKI SABOR KULTURE, te je 2007. u Bjelovaru, 2010. u Karlovcu i 2016. u Koprivnici dobila nagradu kao najuspješnija udruga za likovno stvaralaštvo.

Izložba je organizirana u suradnji s Muzejima i galerijama Konavala i sufinancirana je sredstvima Grada Dubrovnika, Upravnog odjela za kulturu i baštinu.