Načelnik Lasić uputio čestitku konavoskim prvašićima

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić uputio je čestitku svim konavoskim prvašićima. Tekst čestitke prenosimo u cijelosti.

Dragi naši prvašići!

Čestitam vam početak nove školske godine i putovanje koje je pred vama. Vi ćete tek doznati što za vas školske klupe znače, a nama starijima one ostaju kao jedna predivna uspomena, sjećanje na razdoblje života kada smo stekli brojne prijatelje, dobili nova znanja i vještine i usvojili ne samo školsko gradivo, nego i brojne životne lekcije kroz iskustvo.

Čestitam i vašim roditeljima sve što ih čeka. Lijepo je biti na početku takve jedne priče, pune iščekivanja, ponekad i problema, no nadam se da znaju da se na kraju sve to zbroji u jedno predivno iskustvo.

Prvašići, slušajte vaše učitelje, posebni su to ljudi koji su za svoj životni poziv izabrali prenijeti njihovo znanje na vas, nove generacije. Ne zaboravite nikada da, kako kaže stara narodna, na vama svijet ostaje. To je jedino što je važno, a škola je prvi i najvažniji korak k vašem odrastanju u zrele osobe.

Međutim, sve će to doći s vremenom, malo po malo. Zasad ostanite djeca, razigrana i vesela, bezbrižna i željna znanja!

Načelnik
Božo Lasić