Donacijom Općine Konavle i Župa dubrovačka Dom zdravlja Dubrovnik bogatiji za još jedno vozilo

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić i načelnik Općine Župa dubrovačka Silvio Nardelli predali su u četvrtak ključeve sanitetskog vozila ravnatelju Doma zdravlja Dubrovnik gosp. Branku Bazdanu.

Donacijom osiguranom iz Proračuna Općina Konavle i Župa dubrovačka, nabavljeno je kombi vozilo za sanitetski prijevoz koje je Dom zdravlja Dubrovnik svojim sredstvima doradio i iz običnog vozila prenamjenio u medicinsko. Vozilo je tako opremljeno svom potrebnom medicinskom opremom, sjedalicom, nosilima, dodatnim hlađenjem, defibrilatorom kao i svjetlosnom i zvučnom signalizacijom, a sve u skladu prema normama EU HRN1789.
Nabavkom kombi vozila unaprijedit će se potrebe sanitetskog prijevoza na način da će se pacijentima s područja Općine Župa dubrovačka i Konavle poboljšati prijevoz iz Konavala i Župe prema Općoj bolnici Dubrovnik, kao i prijevoz pacijenata iz bolnice u kliničke centre Zagreb, Split, Rijeka .