Novi paket mjera pomoći: Nema naplate javnih površina i najmova ugostiteljima, načelnik Lasić pozvao sve poduzetnike da iskažu solidarnost prema radnicima

Nakon što je na prošloj sjednici Općinskog vijeća usvojeno smanjenje plaća dužnosnicima i zaposlenicima Općine Konavle, zaposlenicima javnih ustanova i komunalnih tvrtki u njezinom vlasništvu kao i ukidanje naknada za rad upravnih vijeća i nadzornih odbora na sljedećoj sjednici OV naći će se novi paket mjera.

Načelnik Lasić će tako pred Općinsko vijeće predložiti sljedeće mjere koje će vrijediti dok traju izvanredne okolnosti uzrokovana pandemijom koronavirusa:

– Obustava naplate javnih površina

– Obustava naplate svih prostora koje Općina iznajmljuje, a koriste se za ugostiteljske djelatnosti

– Obustava naplate vrtića

– Poništava se odluka sa pretprošlog Općinskog vijeća Općine Konavle o podizanju cijena usluga u Domu za starije i nemoćne Konavle

Načelnik Lasić ovom je prilikom pozvao i sve privatne vlasnike poslovnih prostora koji ih iznajmljuju onima pogođenima krizom uzrokovanom koronavirusom da u ova teška vremena iskažu solidarnost. Također pozvao je sve naše ugostitelje da pomognu sezonskoj radnoj snazi isplatom makar minimalne plaće kako bi skupa prebrodili ova nesretna vremena.