Načelnik Lasić uputio čestitku povodom Dana dubrovačkih branitelja i blagdana sv. Nikole

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić uputio je čestitiku povodom blagdana sv. Nikole i Dana dubrovačkih branitelja.

Na današnji dan 1991. godine počeo je najteži napad koji Dubrovnik pamti u svojoj povijesti. U šest sati ujutro agresor je otvorio paljbu s kopna, mora i iz zraka. Teško je i zamisliti što je bilo u njihovim glavama kada su bez razuma, nemilosrdno granatirali Grad tisućama projektila. Sigurno je jedino kako su bili uvjereni u svoju premoć i vjerovali kako će Hrvati svoj dom olako napustiti i zaboraviti.
Povijest je svjedokinja da se nijedno od toga nije dogodilo. Hrvatski vitezovi, od kojih mnogi Konavljani, stali su obranu svojih ognjišta. Mnogi su slobodu platili najvećom cijenom i zato za sve koji nisu danas s nama, neka im je laka hrvatska zemlja. Mi nastavljamo živjeti njihov san.