Na Sokol Gradu održana Sveta misa – nakon 250 godina

Od 25. do 30. travnja 2021. održane su duhovne vježbe za svećenike u Franjevačkom samostanu u Cavtatu kod Dubrovnika. Domaćin je bio gvardijan, fra Ilija Stipić, franjevac Bosne Srebrene, a voditelj fra Lovro Gavran, također bosanski franjevac, na službi u Đakovici (na Kosovu). Sudjelovalo je šest svećenika: s Kosova, iz Bosne, te iz Dubrovačke biskupije. Još ih je nekoliko bilo prijavljeno, ali zbog bolesti i izolacije nisu mogli doći.
Osobito je lijep doživljaj bio posjet prekrasnoj tvrđavi Sokol Grad u Konavlima, 29. travnja, kad su svi sudionici duhovnih vježbi na tvrđavi slavili Svetu misu – prvi put nakon 250 godina.
Duhovne vježbe su završile razmatranjem o važnoj pobožnosti na čast i slavu Bogu Ocu, te zahvalnom molitvom i pjesmom „Tebe Boga hvalimo“.