Načelnik Lasić odao počast poginulima u potonuću Aurore

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić s pročelnikom Mariom Curićem i gradonačelnikom Dubrovnika Matom Frankovićem odao je u četvrtak u Gružu počast žrtvama jedne od najvećih pomorskih tragedija u novijoj povijesti Dubrovnika i Hrvatske. Naime, na današnji dan prije 29 godina dogodila se jedna od najvećih pomorskih tragedija u novijoj dubrovačkoj povijesti kada je pri potonuću broda “Aurora” živote izgubilo desetoro ljudi, među njima i troje maloljetne djece.

Do sudara Jadrolinijog trajekta “Ilirija“ i Atlasovog broda došlo je 6. svibnja 1992. u gruškoj luci. “Aurora” je iz još okupiranog Cavtata prevozila 96 putnika i članova posade.
Pri potonuću broda živote su izgubili Lucija Mandun, Mato Letunić, Luce Letunić, Senka Kralj, Romano Kralj (8), Andrea Banović (3), Nikolina Banović (5), Jele Bogišić, Šima Grbešić i Nikola Bulum.
Načelnik Lasić ovom je prilikom izrazio sućut svima koji su u ovoj tragediji izgubili svoje najmilije.