U srijedu 18. kolovoza tijekom noći i ranog jutra provest će se adulticidni tretman komaraca

Djelatnici Veterinarske ambulante Gruda-Konavle d.o.o. provodit će adulticidni tretman komaraca na prostoru općine Konavle u srijedu 18. rujna 2020. tijekom noći i ranog jutra kada je aktivnost komaraca pojačana.

Dezinsekcija će se provesti na javnim površinama i uz prometnice tretirati će se zelenilo, grmlje i travnate površine gdje komarci borave,prolaskom vozila kroz ulice, tretiranje površina i vegetacije između ulica, javnih zelenih površina- parkova u slijedećim naseljima: Čilipi, Obod, Zvekovica, Cavtat, Ljuta, Gruda, Molunat, Močići

Mjere opreza:

Osobe sa osjetljivim dišnim putevima (npr. asmatičari) mole se da ostanu u zatvorenom, zatvore prozore.

U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta, kiše ili jačeg vjetra, adulticidni tretman se odgađa, o čemu ćemo dodatno obavjestiti.