NE PROPUSTITE Predstavljanje knjige “Blago konavoskijeh riječi” autora Krešimira Veselića

Ove srijede, 1. rujna u 19 sati ispred Zavičajnog muzeja Konavala održat će se predstavljanje knjige “Blago konavoskijeh riječi” autora Krešimira Veselića u izdanju Ogranka Matice hrvatske u Konavlima. Autor ove rječničke zbirke posvetio se prikupljanju riječi iz kazivanja i pisanih izvora, što je rezultiralo popisom brojnih regionalizama koji se danas koriste, ali i onih starijih, arhaizama. S obzirom na to da navedena zbirka sadrži širu leksikološku sliku, ovo je izdanje značajan dijalektološki prinos nematerijalnoj baštini Konavala i njenom očuvanju te poticaj na daljnje prikupljanje.

Knjigu će predstaviti sam autor Krešimir Veselić, recenzentica dr. sc. Ivana Lovrić Jović, profesorica hrvatskog jezika Paulina Kisić Pendo i predsjednik Ogranka Matice hrvatske Konavle Frano Herendija, a predstavljanju će nazočiti i načelnik Općine Konavle Božo Lasić.