Načelnik Lasić otvorio Međunarodni kongres suhozida u Cavtatu

Načelnik Općine Konavle otvorio je u petak ujutro Međunarodni kongres suhozida koji se održava u Cavtatu.

Svrha Kongresa je povezati suhozidne praktičare, istraživače, profesionalce i entuzijaste kako bi podijelili znanje i vještine, raspravili aktualnosti i proširili mrežu suradnje između zemalja. Ovogodišnje izdanje kongresa ugostit će tridesetak predavača i sudionika iz Francuske, Hrvatske, Slovenije, Belgije, Francuske, Slovenije, Grčke, Španjolske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Italije i Cipra.
U okviru kongresa, dvadesetak sudionika sz od 27. do 30.9.2021. obnovili suhozidnu lokvu koja lokalnom stanovništvu Pločica i okolnih konavoskih sela služi za navodnjavanje. Radove je vodila Kallokva, obrt koji se u posljednjih nekoliko godina specijalizirao za obnovu i zaštitu malih vodenih staništa na kršu.
Kongres se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija.