Ne propustite izložbu ”Bukovac iz tamne komore”

Muzeji i galerije Konavala pozivaju na otvaranje izložbe BUKOVAC IZ TAMNE KOMORE u subotu, 23. listopada u 19 sati. Na izložbi će biti predstavljen dio Zbirke fotografija Kuće Bukovac, koja broji više od 700 predmeta. Vlaho Bukovac od samih je početaka koristio fotografiju kao pomoćno tehničko sredstvo u svom radu, ali jednako tako i kao izvor nepresušne inspiracije.
Prvenstvena namjera je pokazati značenje fotografije u formiranju Bukovčevog ranog opusa, kao i njenu semiološku ulogu u pozicioniranju i predstavljanju mladog slikara.
Fotografije koje se čuvaju u Kući Bukovac različite su provenijencije, od domaćih, dalmatinskih i zagrebačkih fotografskih atelijera pa do onih europskih i američkih. Imaju izrazitu vrijednost, kako dokumentarnu tako i umjetničku, a neke od njih visokih su umjetničkih i tehničkih dosega te su od neprocjenjive važnosti i nezaobilazne za šire sagledavanje Bukovčevog opusa.