Završena prva faza sanacije Franjevačkog samostana Gospe od Snijega

U Cavtatu je završena prva faza rekonstrukcije i obnove Franjevačkog samostana Gospe od Snijega.

Sama obnova Samostana kao i krova već duži period vapi za obnovom, a vrijedne umjetnine i eksponati u samoj crkvi također mogli su doći u fazu propadanja. Zahvaljujući Ministarstvu kulture koje financira obnovu, Franjevačkoj provinciji Svetog Jeronima u Zadru na čelu s provincijalom fra Andrijom Bilokapićem, Općini Konavle s načelnikom Božom Lasićem, kao i pojedinačnim vjernicima koji su duhom i tjelom vezani uz samostan u Cavtatu u tijeku je obnova koja će spasiti ugrožene slike i druge vrijedne sakralne predmete od utjecaja vremena.
Prva faza rekonsturkcije same rekonstrukcije crkve podrazumijevala je radove na krovu koje je izvela renomirana domaća firma iz Konavala „Paschal“ d.o.o iz Lovorna, a radove nadzire Zdravko Nivić, nadzorni inženjer. U samu rekonstrukciju i obnovu krova bila je uključena i Uprava za zaštitu kulturne baštine – konzeratorski odjel u Dubrovniku.
Nakon završetka prve, uskoro slijedi i druga faza obnove, odnosno unutrašnje uređenje crkve.

U tijeku dugo iščekivana prva faza sanacije Franjevačkog samostana Gospe od Snijega