Načelnik Lasić uputio čestitku povodom Dana dubrovačkih branitelja i blagdana sv. Nikole

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić uputio je čestitiku povodom blagdana sv. Nikole i Dana dubrovačkih branitelja.

Na današnji dan 1991. godine počeo je najteži napad koji Dubrovnik pamti u svojoj povijesti. U šest sati ujutro agresor je otvorio paljbu s kopna, mora i iz zraka.

Prije 30 godina bezumna velikosrpska politika htjela je uništiti hrvatski duh u najljepšem hrvatskom Gradu. Mislili su kako će lako i brzo doći na Stradun i napraviti ga iznova ”lepšim i starijim”. No njihova bezumna pohlepa i ratobornost nije bila ništa u usporedbi sa srcem naših vitezova koji su stali u obranu doma. Ne zato jer su bili hrabri, a bili su. Ne zato jer su bili veliki ratnici, a povijest je pokazala da su bili. Stali su u obranu svog ognjišta jer je to ono što čovjek mora kad ti netko napadne Dom. Mnogi od njih bili su naši Konavljani. Mnogi od njih dali su svoje živote da bi mi živjeli danas, 30 godina kasnije, u slobodi.

Neka im je laka hrvatska zemlja.

Načelnik
Božo Lasić