Stožer CZ Općine Konavle: OŠ Cavtat od ponedjeljka po modelu B, preporučuje se odgađanje svih javnih događaja

Stožer civilne zaštite Općine Konavle, shodno trenutnoj situaciji s koronavirusom na području Općine Konavle donosi sljedeći zaključak:

– Rad OŠ Cavtat od ponedjeljka 10. siječnja 2022. godine do daljnjeg će se organizirati po modelu B;
-preporuča se odgađanje svih neodgodivih javnih događanja do 31. siječnja 2022. godine ili do poboljšanja situacije;
-preporuča se svim tvrtkama na području Konavala koje su u mogućnosti, organizirati rad iz doma, odnosno u dvije smjene;
-preporučaju se pojačane kontrole provedbe Odluke o nužnim epidemiološkim mjerama kojima se ograničavaju okupljanja i uvode druge nužne epidemiološke mjere i preporuke radi sprječavanja širenja prijenosa bolesti COVID-19 putem okupljanja, Odluke o uvođenju posebne organizacije rada za djelatnost trgovine koja se obavlja u prodavaonicama i trgovačkim centrima te Odluke o nužnoj epidemiološkoj mjeri obaveznog korištenja maski za lice ili medicinskih maski.