Načelnik Lasić i pročelnik Curić u zagrebačkim Klovićevim dvorima na otvaranju Bukovčeve izložbe ”Korijeni i krila”

U zagrebačkim Klovićevim dvorima sinoć je otvorena jedna od najiščekivanijih izložbi posljednjih godina. Riječ je o izložbi Vlaha Bukovca “Korijeni i krila” koja obuhvaća njegovo najplodnije razdoblje – zagrebačko. U razdoblju prikazanom na izložbi Bukovac je ostvario neka od svojih kapitalnih djela, a otvaranju izložbe su nazočili i načelnik Božo Lasić s pročelnikom Mariom Curićem.
Izložbu u Klovićevim dvorima je je u ime predsjednika Vlade otvorila ministrica kulture i medija Nina Obuljen Koržinek. Kazala je kako sam format predstavljanja, istraživanja i vrednovanja jednog od najvećih hrvatskih umjetnika svjedoči o raskošnom bogatstvu njegova opusa koji smo naslijedili, a kao ponosni baštinici predstavljamo.

”Večerašnja izložba pokazuje koliko je Bukovac utjecao na generacije hrvatskih umjetnika i na hrvatsku umjetnost, ali i na dinamiku tadašnjeg društvenog života Zagreba, te koliko je njegov opus utkan u temelje hrvatske nacionalne kulture”, kazala je ministrica.

Izložba ostaje otvorena do 22. svibnja.

FOTO: Spomenik Vlahu Bukovcu u Cavtatu