Općina Konavle među malobrojnim izabranim općinama za sudjelovanje u projektu ”Optimizacija sustava lokalne i područne (regionalne) samouprave”

U ponedjeljak 28. veljače 2022. u Ministarstvu pravosuđa i uprave održan je radni sastanak u sklopu projekta ”Optimizacija sustava lokalne i područne (regionalne) samouprave”. Općina Konavle je izabrana za sudjelovanje u tom projektu među ukupno 40 županija, gradova i općina.
Sastanku je nazočio općinski načelnik Božo Lasić,zajedno s pročelnikom Curićem.

Kako je naglašeno na današnjem sastanku cilj ovog projekta za koji je u EU socijalnom programu osigurano 85 posto od ukupno 20 milijuna kuna,jest;
1. uvođenje pozitivnih mehanizama i alata za optimizaciju,
2. izrada IT sustava,
3. poboljšanje kompetencija službenika,a sve u cilju boljeg funkcioniranja lokalne samouprave na zadovoljstvo građana.

Sastanku je nazočio i Državni tajnik u Ministarstvu pravosuđa i uprave Sanjin Rukavina koji je iskoristio priliku da čestita Božu Lasiću na nedavnom izboru za predsjednika Zajednice općina RH, s kojom će Ministarstvo usko surađivati u provedbi ovog projekta.