KOMASACIJA KONAVOSKOG POLJA U pripremi idejna rješenja za navodnjavanje

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić sa suradnicima sastao se u Cavtatu s predstavnicima Hrvatskih voda i pročelnikom za poduzetništvo, turizam i more Dubrovačko-neretvanske županije Ivom Klaićem na temu komasacije Konavoskog polja.

Kako je istaknuto na sastanku, do sada su poduzeti dobri i kvalitetni koraci ka revitalizaciji Konavoskog polja, a Hrvatske vode rade evidentiranje svih tamošnjih vodotoka u cilju rješavanja imovinsko-pravnih odnosa. Prva faza tog procesa je gotova, a na Zemljišno-knjižni odjel Općinskog suda u Dubrovniku podnesen je zahtjev da se na jednom dijelu Konavoskog polja evidentiraju vodne građevine. Sve su to koraci koji prethode uspješnoj komasaciji Konavoskog polja.

Na sastanku je napomenuto i kako Hrvatske vode pripremaju idejna rješenja za navodnjavanje, a taj dio projekta će sufinancirati i Dubrovačko-neretvanska županija.
Načelnik Lasić ovom je prilikom naglasio i kako se cijeli projekt provodi u suradnji s Ministarstvom poljoprivrede.