Uskršnja čestitka načelnika Boža Lasića

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić uputio je čestitku povodom blagdana Uskrsa.

Poštovane Konavoke i Konavljani, stanovnici Konavala,

Naš najveći kršćanski blagdan Uskrs simbolizira pobjedu svjetla nad tamom, života nad smrću i daje nam vjerovanje u ostvarenje vječnog života. Ta vjera koju imamo i gajimo izvor je svega dobrog što proizlazi iz čovjeka za svoga bližnjega i za sve one koji su u potrebi, ma kakva god ona bila.
Ovaj Uskrs dočekujemo sa značajno boljom epidemiološkom situacijom što nam daje za pravo gledati na dane pred nama puni optimizma. Nažalost, nad sve nas nadvila su se ratna zbivanja u Ukrajini, koja otvaraju naše osobne, ne tako davne, ožiljke i rane. Dio izbjeglica iz te ratom pogođene zemlje nalazi se i Konavlima te vas pozivam da, ukoliko budete u prilici, im olakšate njihov nametnuti boravak ovdje daleko od svojih domova. Otvorite svoja srca u pravom smislu te riječi, jer to je smisao i poruka Uskrsa.
U svoje osobno ime, te u ime cijele Općine Konavle sretan vam i blagoslovljen Uskrs.

Načelnik
Božo Lasić