Načelnik Lasić uputio čestitku povodom blagdana sv. Florijana, zaštitnika vatrogasnih snaga

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić uputio je čestitiku povodom blagdana sv. Florijana, zaštitnika vatrogasaca.

Dragi pripadnici i pripadnice konavoskih vatrogasnih snaga,

U svoje osobno ime te u ime Općine Konavle od srca Vam čestitam blagdan sv. Florijana, vašeg sveca zaštitnika. Koristim ovu priliku da vam se još jednom zahvalim na vašem doprinosu cjelokupnoj konavoskoj zajednici.
Bilo da je riječ o profesionalnim ili dobrovoljnim vatrogascima, vaša uloga je od neprocjenjive važnosti kako ljeti za vrijeme sezone požara, ali i sve više u zimskim mjesecima kroz rad naše zimske službe.
Za vatrogastvo kažu da je više poziv nego zanimanje, a zaista treba posebna vrsta čovjeka za koračati prema vatri u trenutcima kada svaki instinkt kaže da je prirodno bježati. No naša sigurnost u tom smislu je često isključivo u vašim rukama, a to je povjerenje koje ste Vi tijekom godina višestruko opravdali.
Posljednjih godina sve više se radi na prevenciji, naročito kroz odgoj mladih generacija i to je pravi smjer našeg društva. U tom smislu zaista Vam želim što manje posla, zbog svih nas!
U obavljanju vaših dužnosti budite oprezni, sigurni i ustrajni i znajte da vas sveti Florijan čuva.

Načelnik
Božo Lasić