Povodom 100. obljetnice rođenja dr. Franja Tuđmana: U Cavtatu položeni vijenci i zapaljene svijeće

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić sa suradnicima položio je u subotu vijenac i zapalio svijeću u Cavtatu pred spomenikom prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franju Tuđmanu, a povodom 100. godišnjice njegovog rođenja.

“Prije 100 godina rođen je prvi hrvatski predsjednik, čovjek koji je Hrvatsku živio, disao i za nju žrtvovao svoju slobodu, dao sve što je imao. Bio je ključna osoba u ključnom trenutku i zadao je smjernice demokratske, slobodne i suverene hrvatske države i sve što jesmo danas možemo i moramo zahvaliti njemu. Na nama je red da živimo njegov san, slobodni i svoji. Sa stotinu mana i stotinu vrlina, no naših mana i vrlina. Jer se sloboda ne prodaje za svo zlato ovoga svijeta”, rekao je ovom prilikom načelnik Lasić.

Inače, dr. Franjo Tuđman rođen je 14. svibnja 1922. godine, a preminuo 10. prosinca 1999. godine. Njegovo ime ostat će zauvijek upisano velikim slovima u hrvatskoj povijesti zbog njegove uloge u stvaranju neovisne i slobodne hrvatske države.