Načelnik Lasić se sastao s gradonačelnikom Frankovićem: Od situacije u Libertasu do Poduzetničke zone u Čilipima

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić sastao se u četvrtak u Cavtatu s gradonačelnikom Dubrovnika Matom Frankovićem.
Na sastanku se razgovaralo o brojnim projektima od značaja za Konavle, ali i cjelokupnu širu okolicu Dubrovnika i sam Grad Dubrovnik.
Zaključeno je kako je nužna modernizacija flote JGP Libertasa kao i povećanje broja linija prema Konavlima čim to financijske prilike dopuste. Raspravljalo se i o ITU mehanizmu u kojem Općina Konavle sudjeluje s Gradom Dubrovnikom, a koji otvara mogućnosti za ulaganje u infrastrukturni razvoj Poduzetničke zone u Čilipima.
”Općina Konavle i Grad Dubrovnik oduvijek su skupa živjeli i skupa se razvijali jer smo usmjereni jedno na drugo. Jednako kao što je to slučaj i za Župu dubrovačku i Dubrovačko primorje. Bilo je u prošlosti situacija i pojedinaca koji su se trudili prikazati stvari drugačijima, ali ova općinska i gradska uprava su dokazali koliko se više i bolje može napraviti kada se surađuje u dobom duhu”, rekao je načelnik Lasić.