Načelnik Lasić uputio čestitku za Dan državnosti

Hrvatska u ponedjeljak slavi Dan državnosti, dan kada je 1990. konstituiran prvi višestranački Sabor, čime je Hrvatska odbacila jednostranački sustav i prihvatila sustav demokracije. Tim povodom načelnik Lasić uputio je čestitku.

Konstituiranjem prvog višestranačkog Sabora prije 31 godinu zadali smo put kojim danas živimo, put slobode i neovisnosti, put samoodlučivanja i samoodređivanja.
San u kojem su tad napravljeni prvi koraci pod agresijom velikosrpskih snaga zadojenih promašenom ideologijom, osigurali su naši branitelji. Mnogi od njih više nisu s nama, a ovim povodom dužni smo im iskazati posebni pijetet. Zbog njih mi danas možemo sebe zvati slobodnim Hrvatima i biti ponosni na to.

Zato u svoje ime te u ime cijele Općine Konavle čestitam Dan državnosti Republike Hrvatske.

Načelnik 

Božo Lasić