Načelnik Lasić na sastanku s premijerom Plenkovićem razgovarao o problemima s kojima se nose članice Hrvatske zajednice općina

Predsjednik Vlade Andrej Plenković s ministrom gospodarstva i održivog razvoja Davorom Filipovićem i ministrom pravosuđa i uprave Ivanom Malenicom sastao se u srijedu u Zagrebu s načelnikom Općine Konavle Božom Lasićem, ujedno i predsjednikom Hrvatske zajednice općina, kao i glavnim tajnikom zajednice Matom Čičkom.

Na sastanku održanom u Banskim dvorima, Lasić je upoznao premijera i ministre s mnogobrojnim problemima koji tište članice Zajednice od kojih posebno valja istaknuti problematiku subvencioniranja električne energije, troškova dječjih vrtića, sufinanciranje javnih vatrogasnih postrojbi, financiranje nerazvrstanih cesta kao i pitanje imovine u državnom vlasništvu, a koja se nalazi na području jedinica lokalne samouprave.