Načelnik Lasić s predsjednikom DPDS-a Kosovićem: Društvo je predano obnovi tvrđave na Prevlaci

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić sa suradnicima sastao se u četvrtak u Cavtatu s predsjednikom Društva prijatelja dubrovačke starine Vedranom Kosovićem sa suradnicima.

Na sastanku se razgovaralo o završenim projektima obnove Sokol Grada i Kneževog dvora u Pridvorju, ali i o projektu obnove tvrđave na Prevlaci, odnosno njezina pretvaranja u Muzej austrougarske mornarice.

Načelnik se ovom prilikom zahvalio Društvu na obnovi ovih značajnih povijesnih objekata istaknuvši kako su i Sokol Grad i Knežev dvor izvrsni primjeri spajanja naše baštine i održivog turizma na korist žitelja Konavala.

Predsjednik DPDS-a Vedran Kosović istaknuo je kako je Društvo predano nastavku radova na obnovi tvrđave na Prevlaci, dok je načelnik Lasić uzvratio kako je značaj tog projekta višestruka – od povijesnog značaja do činjenice da se nalazi uz samu granicu što će doprinijeti oživljavanju najistočnijeg dijela Konavala, ali i poslati poruku da je Prevlaka uvijek bila i uvijek će biti hrvatski teritorij.