Načelnik Lasić i župan Dobroslavić obišli radove na cesti Dubravka – Debeli brijeg

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić sa suradnicima i župan Nikola Dobroslavić sa suradnicima obišli su u ponedjeljak gradilište uređenja ceste Dubravka – Pičete. Riječ je o segmentu višegodišnjeg projekta modernizacije županijske ceste od Dubravke do Debelog brijega.

Dionica ceste od Dubravke do Pičeta duga je 750 metara, vrijedna 2,9 milijuna kuna, a sufinanciraju je Općina Konavle i Županijska uprava za ceste. U idućoj godini planira se nastavak te prometnice prema Vodovađi – najavio je ravnatelj Županijske uprave za ceste Ivo Kaštelan. Mještani Dubravke izrazili su zadovoljstvo radovima te ukazali na potrebu držanja plana dinamike radova naglasivši pritom važnost te ceste s obzirom na razvoj kraja kojeg je, kako su istaknuli, i strateški bitno razvijati s obzirom da je riječ o dobro naseljenom pograničnom području.

Završetkom projekta modernizacije županijske ceste taj će dio Konavala dobiti modernu dvosmjernu prometnicu te nove infrastrukturne instalacije u samom trupu ceste.