Načelnik Lasić uputio čestitiku uz Svjetski dan učitelja

Načelnik Lasić uputio je čestitiku uz Svjetski dan učitelja. Tekst čestitke donosimo u cijelosti.

Drage učiteljice i učitelji, svi prosvjetni radnici,

Svjetski dan učitelja je prilika da iznova ponovimo ono što svaki dan mislimo, ali ne naglašavamo dovoljno – vaša uloga u našem društvu je nezamjenjiva. Sve naše ‘odrasle’ odluke donose se prvenstveno kako bi svijet koji ostavimo bio bolji našoj djeci nego što je bio nama. Živimo u izazovnim vremenima, vremenima kriza i pandemija, ratova i raznih drugih nedaća s kojima smo intimno upoznati zahvaljujući razvoju tehnologije. Upravo zato, smjer kojim naša djeca krenu od malih nogu nikad nije bio važniji, a Vaš utjecaj značajniji i veći.
Koristim ovu priliku posebnu čestitku uputiti našim vrijednim učiteljicama i učiteljima, svim djelatnicima OŠ Cavtat koji godinama rade u otežanim uvjetima. Želim ih podsjetiti kako vjerujemo da ćemo uskoro ostvariti dugogodišnji san i realizirati novu školsku zgrade koja će nam svima biti na posnos.
Svim učiteljicama i učiteljima želim uputiti jednu iskrenu molbu – nemojte se nikada umoriti od Vašeg poziva!

Načelnik
Božo Lasić