DAN OPĆINE 2022. Položeni vijenci na Vojskom dolu, u Stravči otkriven spomenik braniteljima

Polaganjem vijenaca na Vojskom dolu na spomen ploču hrvatskom vitezu satniku Matu Golubiću nastavljena je ovogodišnja proslava Dana Općine Konavle i 30. obljetnice oslobođenja Konavala. Nakon polaganja vijenaca održana je Sveta Misa za branitelje u župnoj crkvi sv. Jurja u Stravči, a ovom priliko otkriven je i spomenik svim poginulim braniteljima koji su dali živote za obranu Domovine.

U popodnevnim satima na Grudi će biti upriličena i svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Konavle. Podsjetimo općinski vijećnici su usvojili da se Nagrada Općine Konavle ove godine dodijeli Stijepu Butijeru dipl.ing.arh. – za izniman doprinos u urbanističkom-arhitektonskom uređenju Konavala.
Također, ove godine bit će dodijeljene zahvalnice Općine Konavle i to kako slijedi: Udruga ratnih veterana 1. gardijske brigade „Tigrovi“, 163. brigada HV Dubrovnik, Udruga 156. brigade HV Vrgorac Makarska, Udruga Hrvatski Domobran „Dubrovnik“, Satnija Konavle, Udruga pripadnika Odreda naoružanih brodova Dubrovnik, Policijska udruga branitelja PU Dubrovnik ’91.,Udruga specijalne jedinice policije „Grof“, Udruga specijalne jedinice policije „Grom“, Jadranki Trojanović, Nikoli Kojanu, Franu Luetiću, Zoranu Čaglju, Matiani Staničić, Andiu Drobcu te Pavu Puliću.

>>DAN OPĆINE 2022. U Cavtatu izložba oružja Hrvatske vojske, mimohod veterana i izložba ratnih fotografija