Preuređeno dječje igralište na Zvekovici

Općina Konavle preuredila je dječje igralište na Zvekovici, a što je uključivalo obnovu postojećih sprava, postavljanje novog tobogana te instaliranje prateće komunalne opreme. Također, postavljanju opreme prethodile su intervencije na povećanju sigurnosti, a što je uključivalo rekonstrukciju zaštitne ograde, izlijevanje novih nosivih stopa za sprave te zamjenu stare podloge geotekstilom i novim šljunčanim slojem.

Dječje igralište na Zvekovici obnovljeno je sredstvima u sklopu projekta “Prekogranična suradnja kroz revitalizaciju zelenih površina: parkova, igrališta i javnih površina za outdoor aktivnosti.” Projekt je financiran iz Programa prekogranične suradnje između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine, a partner Općini Konavle u ovom zajedničkom projektu je Grad Mostar.

Cilj ovog programa je pružanje potpore Hrvatima u Bosni i Hercegovini, osnaživanje suradnje i podizanje kvalitete života cjelokupnog stanovništva na programskom području.