Načelnik Lasić uputio čestitku povodom Dana dubrovačkih branitelja i blagdana sv. Nikole

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić uputio je čestitku povodom blagdana sv. Nikole i Dana dubrovačkih branitelja.

Na današnji dan 1991. godine počeo je najteži napad koji Dubrovnik pamti u svojoj povijesti. U šest sati ujutro agresor je otvorio paljbu s kopna, mora i iz zraka.
Prije 31. godinu promašena ideologija je zamijenila razum, a mržnja kojom su velikosrpski poslušnici napali bila je bez presedana. Rat nikada nismo tražili ni htjeli, no naši domovi su napadnuti, a tu čovjek ima samo jedan izbor – braniti ono najmilije.
Nismo bili naoružani, nismo bili opremljeni, nismo bili vojno dorasli tim napadačkim hordama, ali smo ih svejedno zaustavili. Oni su došli ubijati i pljačkati, a mi smo morali obraniti što je naše. U obrani Dubrovnika i njegove šire okolice stradali su brojni branitelji i civili. Nažalost, među njima i brojni Konavljani. To je žrtva kojom su nas zadužili za dvije stvari – da pamtimo njihovu žrtvu i da živimo njihov san.
Neka im je laka hrvatska zemlja.

Načelnik
Božo Lasić