Načelnik Lasić uputio čestitku povodom blagdana Božića

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić uputio je čestitku povodom božićnih i novogodišnjih blagdana. Tekst čestitke prenosimo u cijelosti:

Drage Konavoke, Konavljani i stanovnici Konavala,

Božićno vrijeme vrijeme je praštanja, ljubavi i mira, traženja sebe u svijetu koji brzo ide, puno traži i ostavlja vrlo malo prostora za spokoj. Upravo to, za nas kršćane, predstavlja rođenje Isusa Krista, koji je na ovaj svijet došao bez grijeha, a otišao kako bi otkupio naše grijehe. Duhovni mir i spokoj.

Nakon (preduge) dvije godine pandemije, konačno možemo ovo vrijeme provoditi s bližnjima bez bojazni da ćemo nekoga ugroziti i da će naše okupljanje u ljubavi za nekoga stvoriti životne probleme.

Iskoristite to vrijeme s bližnjima, sjetite se braće i sestara, majki i očeva, baki i djedova. Sjetite se svih koji možda nisu jednako blagoslovljeni kao što ste vi ove blagdane. Učinite što možete da se svi osjete voljeni, ljubljeni od bližnjega svoga. Jer to je smisao Božića.

U svoje osobno ime i u ime cijele Općine Konavle želim vam blagoslovljen Božić i sretnu novu 2023. godinu.