Načelnik Lasić s ministricom Vučković u Zagrebu razgovarao o komasaciji Konavoskog polja

Na inicijativu vodstva Hrvatske zajednice općina, održan je sastanak s ministricom poljoprivrede Marijom Vučković, na temu financijskih obaveza jedinica lokalne samouprave, a koje se temelje na Zakonu o zaštiti životinja. Predsjednik Zajednice i načelnik Općine Konavle Božo Lasić upoznao je ministricu Vučković i njezine suradnike s mnogobrojnim poteškoćama s kojima se susreću članice Zajednice, s posebnim naglaskom na spomenuti Zakon. Ministrica je izrazila razumijevanje za probleme s kojima se općine susreću te je iznijela prijedlog o osnutku radne skupine koja bi osmislila modalitete i mogućnost sufinanciranja zakonskih obveza općina sukladno Zakonu o zaštiti životinja. Ministrica je bila suglasna s rješenjem koje je Zajednica predložila na temu osiguranja usjeva, a na sastanku je neizbježna tema bila komasacija Konavoskog polja.