Poziv na predavanje “Dobre pčelarske prakse i preventivne mjere za sprječavanje bolesti pčela”

Općina Konavle u suradnji s pčelarskom udrugom „Nada“ Konavle organizira stručno predavanje na temu “Dobre pčelarske prakse i preventivne mjere za sprječavanje bolesti pčela”, a koje će se održati u subotu 27. svibnja u prostoru KUD-a u Čilipima, s početkom u 18 sati.

Predavanje će održati prof. dr. sc Ivana Tlak Gajger sa Zavoda za biologiju i patologiju riba i pčela Veterinarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, kojoj je za znanstvena dostignuća u području istraživanja bolesti pčela dodijeljena nagrada Hrvatske akademije znanosti i unjetnosti.

Također, dan kasnije, u nedjelju 28. svibnja, dr. Tlak Gajger upriličit će za sve zainteresirane pokazne pčelarske vještine na pčelinjaku.

Predavanje na temu dobrih pčelarskih praksi ujedno je i nastavak realizacije studije razvoja poljoprivrede i poljoprivrednih proizvoda u Općini Konavle.