Načelnik Lasić uputio čestitku povodom Dana državnosti Republike Hrvatske

Hrvatska u utorak slavi Dan državnosti, dan kada je 1990. konstituiran prvi višestranački Sabor, čime je Hrvatska odbacila jednostranački sustav i prihvatila sustav demokracije. Tim povodom načelnik Lasić uputio je čestitku.

Prije 33 godine Hrvatska je dočekala ispunjenje višestoljetnog sna. Konstituiranjem prvog višestranačkog Sabora rekli smo jasno i glasno da nećemo više živjeti pod ničijom tlačiteljskom čizmom, da smo željni i više nego sposobni sami odlučivati za sebe. Hrvatice i Hrvati za Hrvatsku! Realizacija tog sna stigla je uz nečovječnu cijenu koju smo platili svi koji ožiljke Domovinskog rata nosimo u srcu. Agresor je bio nemilosrdan, a najviše što su mogli dati platili su branitelji koji više nisu s nama i njihove obitelji. Svi poginuli, nestali i prognani. Njima dugujemo ne samo slobodu, dugujemo im sve. I zato ih se časno sjećamo jer bez njih ne bi bilo ni Hrvatske. Ne bi bilo Konavala kakve danas znamo.
U svoje ime te uime cijele Općine Konavle čestitam Dan državnosti Republike Hrvatske.

Načelnik
Božo Lasić