Održana dvodnevna radionica “Dobre pčelarske prakse i preventivne mjere za sprječavanje bolesti pčela”

Općina Konavle u suradnji s pčelarskom udrugom „Nada“ Konavle organizirala je dvodnevnu radionicu na temu “Dobre pčelarske prakse i preventivne mjere za sprječavanje bolesti pčela”, koja se održala u subotu i nedjelju 27. i 28. svibnja u Konavlima.
Prof. dr. sc Ivana Tlak Gajger sa Zavoda za biologiju i patologiju riba i pčela Veterinarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, nakon subotnjeg predavanja održanog u KUD-u u Čilipima, dan kasnije je izvela pokaznu pčelarsku vježbu na pčelinjaku OPG-a Đuka u Dubravci (Prapratno).
Ova dvodnevna edukacija nadovezala se na otvorenje linija za proizvodnju satnih osnova od prirodnog voska u Župi dubrovačkoj, a koja predstavlja važan zajednički resurs svim pčelarima s dubrovačkog područja.
Također, edukacija na temu dobrih pčelarskih praksi ujedno je i nastavak realizacije studije razvoja poljoprivrede i poljoprivrednih proizvoda u Općini Konavle.