Pridvorjani načelniku Lasiću predali peticiju protiv 60-metarskog antenskog stupa u selu, Općina HT-u uskratila suglasnost

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić pirmio je u srijedu predstavnike sela Pridvorje koji su ovom prilikom načelniku predali 165 potpisa peticije kojom se protive postavljanju 60 metarskog stupa u Pridvorju s 21 antenskim nastavkom.
Načelnik Lasić na sastanku je izrazio razumijevanje sa stanovnicima te je nakon sastanka zatražio od Hrvatskog telekoma da se takva infrastruktura ne postavlja u Konavlima.

Općina Konavle uskratila je suglasnost za postavljanje takvog stupa naročito jer je riječ o zaštićenom NATURA 2000 području, a takav ujedno i najveći antenski stup u Dubrovačko-neretvanskoj županiji bio je planiran u relativnoj blizini kuća u Pridvorju.

Načelnik Lasić je istaknuo kako ima saznanja da se sve ono za što bi stup bio namijenjen može riješiti na druge načine te da ne vidi razloga zašto se ne bi primijenio takav, svima prihvatljiviji pristup.