Načelnik Lasić uputio čestitku uz Svjetski dan učitelja

Načelnik Lasić uputio je čestitiku uz Svjetski dan učitelja. Tekst čestitke donosimo u cijelosti.

Drage učiteljice i učitelji, svi prosvjetni radnici,

U svoje osobno ime te uime Općine Konavle čestitam Vam da Svjetski dan učitelja!
Dopustite mi da i ovom prilikom istaknem ono što svi znamo, ali nedovoljno naglašavamo – Vaša uloga u našim životima je nemjerljiva. Vrijednosti koje Vi njegujete i usađujete najmlađima s vremenom postaju temelji njihove osobnosti i karaktera, a time i temelji našeg društva.

Svaka generacija je izazov za sebe, tako i ova današnja. Svaka zahtjeva da je prepoznate i prilagodite se Vi njoj koliko i oni Vama. Naravno, iskustvo za usmjeriti taj proces je na vašoj strani, a samim time i ogromna odgovornost, no iz dana u dan nam svima pokazujete zašto ste nam toliko važni!

Nastavite dalje biti izvanredni, jer našem društvu, meni, vama, njima, svima – to jednostavno prijeko treba!

Načelnik
Božo Lasić