Program obilježavanja Dana Općine Konavle i 30. obljetnice osnutka naše Općine

Ovog vikenda obilježava se Dan Općine Konavle i 30. obljetnica osnutka Općine. Program obilježavanja počinje u petak 20. listopada u 20 sati u Zavičajnom muzeju Konavala u Čilipima gdje će biti upriličena izložba ratnih fotografija Iva Župana “Od doma do Precrkve 31. 12. 1991.”.
U 21 sati u Domu kulture u Čilima održat će se humanitarni koncert Nena Belana & Fiumensa.
Na sam Dan Općine, 21. listopada program počinje u 10 sati polaganjem vijenaca na Vojskom dolu na spomen-ploči satniku Matu Golubiću nakon čega će u 11 sati u župnoj crkvi sv. Jurja u Stravči biti služena sveta misa za poginule hrvatske branitelje. U 17 sati u Čilipima kod spomenika ”Konavoska mati” položit će se vijenci i zapaliti svijeće, a u 18 sati u sportskoj dvorani na Grudi bit će održana svečana sjednica Općinskog vijeća.
U nedjelju 22. listopada u 15 sati u Cavtatu bit će upriličen vođeni obilazak na temu ”Malo mjesto za veliku umjetnost”. Pod vodstvom turističkog vodiča Vedrana Mezeia polazak je ispred crkve Gospe od Snijega.

Foto: Ilustracija