Načelnik Lasić zahvalio fra Ivici Kyrilu Pavloviću službi u samostanu sv. Vlaha u Pridvorju

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić primio je u utorak fra Ivicu Kyrila Pavlovića koji je u posljednjih godinu dana vodio samostan sv. Vlaha u Pridvorju te koji uskoro prelazi u župu u Donjem Svilaju u Bosni. Primanju je nazočio i fra Ilija Stipić, gvardijan samostana u Cavtatu.
Načelnik mu je ovom prilikom zahvalio na svemu što je napravio za Konavljane, naročito u svjetlu činjenice da je samostan preuzeo nakon iznenadne smrti fra Ivana Kramara prošle godine. Istaknuo je nadu i vjerovanje kako će vođenje tako važnog sakralnog objekta kao što je samostan sv. Vlaha preuzeti netko od fratara iz Franjevačke provincije sv. Jeronima iz Zadra u najskorijem mogućem roku.
Fra Ivica je istaknuo kako se u Konavlima osjećao jako ugodno u ovih godinu dana te kako su ga Konavljani primili kao da je oduvijek bio među njima.
Fra Ivica će se s vjernicima oprostiti na misi u nedjelju 26 studenog, a novu dužnost preuzima od 1. prosinca.